Prvoligové trápenie

Včera 19.10 sa odohral zápas prvej ligy mužov v Malackách. Naši muži nastúpili proti súperovi z juhu Slovenska ŠK DAC Dunajská Streda. Na stretnutie našich mužov prišlo pozrieť 189 divákov a zápas určite nebol to čo očakávali. Muži nastúpili do stretnutia veľmi ležérne, aj keď si vedenie udržali celý prvý polčas, bolo to ako vytrhnutá strana z hororovej knihy. Chalani sa nevedeli presadiť v útoku, nedokázali premieňať čisté šance a obrana bola plná dier. Už v 7. minúte musel tréner mužov Boris Sivák siahnuť po oddychovom čase. Nič sa však nezmenilo a na ihrisku to prvý polčas vyzeralo ako čistý chaos a diváci takisto ako aj hráči nemohli byť spokojní, aj keď sa do šatní išlo za stavu 11:10 pre našich.

 

Do druhého polčasu, po zrejme nie veľmi vrúcnom príhovore trénera, chalani nastúpili aspoň s trošku väčším nasadením. Avšak útočné trápenie pokračovalo aj naďalej. Jednu pozitívnu vec čo by sme mohli vypichnúť bolo skvelé predstavenie všetkých domácich brankárov, ktorí držali náš celok nad vodou. Chalani sa dokázali aj s nepresvedčivou hrou v útoku dostať v 16. minúte na vedenie o 5. gólov a to 21:16. Trápenie bolo cítiť celou halou a chalani sa snažili dohrať zápas s plným nasadením aj keď nemohli byť spokojní. Zápas sa ukončil za stavu 29:23 a chalani si zaspievali macejka so zvesenými hlavami. Nemôžu byť spokojní a budú musieť popracovať nie tak na hernej stránke, ako na psychickej. Náš mladý tím naberá každým zápasom nové a nové skúsenosti. Veríme, že chalani na nedostatkoch popracujú a vynahradia nám to o dva týždne na ďalšom domácom zápase s Martinom. Veríme, že poskytnú aspoň tak dobrú hádzanú ako zahrali proti Hlohovcu či Stupave.

 

Pýtali sme sa Borisa Siváka ako hodnotí tento nevydarený zápas:

 

Dnes sme utrpeli víťazstvo, žiaľ z našej strany to bol najslabší zápas aký sme doteraz odohrali. Nefungovala nám obrana, prechod do útoku a streľba, ktorú sme zasa mali opäť pod 45 % čo je hrozné. Dnes musím vyzdvihnúť najmä výkon brankárov (Piaček, Velebný, Kováč) a Baláža, ktorí srdnato bojovali. Chcel by som sa poďakovať divákom, že nás povzbudzovali do konca zápasu za každého stavu a zároveň ospravedlniť za predvedený výkon nášho mužstva.“

 

Ďakujeme za vyjadrenie a tešíme sa na ďalšie zápasy.

 

V zápase nastúpili:

Jakub Krajčír (3), Miroslav Velebný, Tomáš Baláž (4), Matej Adamkovič (3), Roman Piaček, Matúš Novota(1), Lukáš Konečný (6), Patrik Walter(1), Petr Kováč, Peter Puškáč(3), Ján Janoštiak(4), Michal Ichmann(1), Roman Valachovič(3)