Dunajská Streda - Malacky

8. februára naši muži vycestovali na zápas do Dunajskej Stredy, kde ich čakal domáci tím, ktorý sa nachádza na dne tabuľky s 1 výhrou. Pre náš celok to bola jasná úloha a to vyhrať s pohodovým náskokom a ísť domov s 2 bodmi. Navzdory všetkým faktom vyššie spomenutým, domáci zápas bol tesný a chalani sa trápili. Preto išli do Dunajskej Stredy s pokorou a rešpektom, ale hladom po bodoch.

Prvý polčas sa začal, pokyny od trénera Pavlíka zneli jasne „Budeme hrať rýchlo, obrana 0-6“. Počas prvých desiatich minút obrana fungovala až na menšie výpadky kedy sa súperovi podarilo dohrávať do pivota. Preto už po týchto úvodných minútach bol náskok pre Malačanov 5 gólový. Súper sa však nenechal poraziť tak ľahko. O ďalších 10 minút neskôr, po útočnom výpadku a zlej obrane sa dotiahli na rozdiel jedného gólu 10:11. Do konca polčasu sa hra len prelínala gól po góle na obidvoch stranách, ale naši chalani do vedenia súpera nepustili. Do šatní si stihli Malačania vypracovať aspoň trojgólový náskok, ktorý im dal minimálnu pohodu počas polčasovej prestávky.

Určite to v prvom polčase nevyzeralo na najlepšie herné predstavenie Malačanov. Ako sme sa aj na domácej palubovke presvedčili tak proti slabším tímom chalani nevedia nasadiť tempo aké vedia predvádzať proti oveľa kvalitnejším tímom. Aj napriek tomu, že chalani celý prvý polčas nepustili súpera ani do najtesnejšieho vedenia nemohli byť so svojou hrou spokojní a herné výpadky ako v obrane tak aj v útoku museli byť v kabíne témou číslo jedna.

Druhý polčas sa začal a náš tím veril, že to bude po vydiskutovaní si chýb v prvom polčase lepšie. Tak to aj bolo! Náš tím bol ako vymenený, hra sa hýbala rýchlejšie, ale aj zodpovednejšie. Za malú chvíľu v druhom polčase bol náskok z troch gólov na deviatich, po po prvej osem-minútovke. Zodpovednejšia hra a pohodlný náskok dal priestor chalanom na skúšanie si rôznych akcií a bavenie sa hádzanou. Keďže súper odpadol ako aj kondične tak aj herne naši chalani si udržali náskok v podobe desiatich gólov už po zvyšok druhého polčasu a nepustili súpera do vedenia ani do upravenia výsledku. Domáce trápenie, ktoré naposledy proti tomuto súperovi fanúšikovia videli už bolo minulosťou a chalani si sami dokázali, že s chladnou hlavou a sústredenosťou majú aj na vysoké víťazstvá.

Najlepším strelcom stretnutia sa stal Malačan Roman Valachovič, ktorý svojou streľbou súperovho brankára privádzal do úzkych a 12 gólmi prispel k víťazstvu 25:35. Ďalší zápas náš tím odohrá v silnom Martine 16.2. Držíme palce a dúfame, že to pre našich chalanov nebude problém do Malaciek priviezť ďalšie 2 body zo súperovej palubovky.