Martin - Malacky

Martin-Malacky

V nedeľu 16.2 muži vyrazili na zápas do Martina, kde ich čakal dobre pripravený súper. Martin so stále živou šancou o postup do nadstavby bol určite motivovaný. Malačania cestovali s okresaným kádrom kvôli chorobám a zraneniam. Naši muži si postup do nadstavby zaistili už po výhre v Dunajskej Strede. Zápas však určite neprišli odovzdať aj napriek všetkým faktorom vyššie spomenutým.

Zápas sa začal a naši muži sa nenaštartovali práve najlepšie. Hra vyzerala veľmi ležérne, na ihrisku pôsobili unavení ba až ospalí a chýbal tomu náboj. Našťastie pre našich mužov ani hostia nezačali najlepšie avšak lepší štart sa prejavil po prvý krát už v 11. minúte. Hostia sa dostali na koňa a 5 gólovou šnúrou odskočili našim až na 6 gólový rozdiel. Do konca polčasu sa podarilo nášmu celku ešte dotiahnuť, ale už iba na rozdiel troch gólov. Nezvládnuté posledné dva útoky a to hlavne takticky, zabezpečili domácim náskok 5 gólov do šatní. Polčasový výsledok teda svietil 15:10.

V šatniach určite padla pochvala pre domáci celok, ktorý odohral veľmi solídny prvý polčas.

Ten sa však stal minulosťou lebo druhý polčas prišiel na ihrisko vymenený celok Malaciek. Chalani konečne vyzerali aspoň čiastočne a v rámci možností ako tím Malaciek, ktorý je na druhej priečke v prvoligovej tabuľke. V druhom polčase aj napriek veľmi obmedzenému počtu striedajúcich, chalani predviedli svoju kondičnú pripravenosť a s relatívne dobre zvládnutou „obranou 1 2 3“ vyhrali druhý polčas o jeden gól. Na 5 gólové manko z prvého polčasu to síce nestačilo a tak si Martin udržal nádej o postup do nadstavby s výhrou 29:25 nad našimi mužmi. Gratulujeme.

Zároveň pozývame všetkých fanúšikov dobrej hádzanej na posledný zápas základnej časti už túto sobotu o 18:00 v hale Malina. Naši muži sa predstavia proti celku z Vajnor. Vajnory náš mužský tím poriadne vytrápili a remíza z ich palubovky svedčí aj o ich kvalite. Určite si nenechajte újsť tento kvalitný zápas a príďte povzbudiť Malačanov!