Tešíme sa na hádzanársku extraligu

Tak, a je to tu. Hádzanári Strojára Malacky nastúpia na svoj prvý extraligový zápas. Celé to vypukne v sobotu 3. septembra o 18. hodine v Považskej Bystrici proti domácemu tímu MŠK.  
  
Malackí muži začali prípravu na novú sezónu v polovici júla kondičnou prípravou v Zámockom parku. Na tréningy využívali prírodný terén a nové multifunkčné ihrisko. Regeneráciu našli v priestoroch sauny v športovej hale Malina. Po kondičnej príprave prešli postupne na prácu s loptou a v auguste sa presunuli do haly.  
Družstvo z minulej sezóny zostalo spolu, iba Ondrej Sakar  skončil s aktívnou hráčskou činnosťou. Káder Strojára tvorí 23 hráčov, väčšinou odchovancov malackej hádzanej.  
Posilou pre tím je návrat Jara Petráša so Šale a príchod Ruda Draškoviča zo Stupavy. Trénerom je Ján Kordoš, ktorý k nám prišiel z Modry a Milan Mikulčák.  
  
Tím odohral doma, na Morave a v Rakúsku niekoľko prípravných zápasov so striedavými výsledkami.  
Výsledky turnaja v Novom Veselí :  
Strojár Malacky - TJ Sokol Nové Veselí  28 : 34 
MKS Piotrkowianin Piotrków (POL) - Strojár Malacky  37 : 24 
Strojár Malacky - ŠKP Bratislava  32 : 31 

V prípravnom zápase v Rakúsku sme prehrali s Hallabrunom o dva góly.  Doma sme porazili juniorov ŠKP Bratislava 34 : 27 a prehrali zo Sokolom Nové Veselí 36 : 24.  Na domácom turnaji sme prehrali s KP Brno a porazili Rakúsky WAT Atzgersdorf.  
  
Chlapci sa na súťaž tešia, veď je to prvýkrát v histórii malackej hádzanej. Nemajú však veľké oči, chcú si to najmä, pokúsiť sa zamiešať poradie, potrápiť favoritov a predovšetkým prilákať do Maliny čo najviac divákov na peknú hádzanú.  V hrací deň budú na programe vždy tri zápasy: postupne mladší a starší dorastenci (dorastenky) a napokon muži (hracie časy sú 13:30, 15:30 
a 18:00).  
  
Prvé domáce stretnutie odohráme v sobotu 17. septembra o 18. hodine proti HK Agro Topoľčany. Chlapcom želáme, aby si „veľkú ligu“ užili a veríme, že Malačania vytvoria najlepšiu divácku kulisu. Držíme palce!

Text: M. Mízner, foto: Malacké pohľady