Malacky - Vajnory

Malacky – Vajnory

Tento víkend sa naši muži stretli v poslednom zápase základnej časti s tímom z Vajnor. Vajnory do Malaciek pricestovali s jasnou ambíciou a tou bola výhra na našom domácom ihrisku. Výhrou by si tak zaistili istý postup do nadstavby z 3. miesta. Naši muži mali postup do nadstavby istý ešte v predchádzajúcom zápase a tak sa pre nich tento zápas stal prípravným pred nadstavbovou časťou, ktorá začína už budúci víkend prvým zápasom v Košiciach. Aj keď naši muži nemali čo získať z tohoto zápasu na domácej pôde sa body nepúšťajú a tak bojovali aj s posilou, ktorá sa po dlhoročnom pôsobení v Nemecku vrátila späť do Malaciek. Michal Kurka, ktorý momentálne nastupuje aktívne za HKM Šaľa si však nechal “hosťovačku“ aj v domácich Malackách a rozhodol sa chalanom pomôcť v ich poslednom domácom zápase základnej časti.

Rýchly začiatok do zápasu a chuť rozhodnúť zápas hneď na začiatku bola z nášho mužstva cítiť od prvej sekundy. Chuť rýchlo hrať smerom dopredu častokrát brzdila nedôsledná obrana a tak sa začiatok zápasu striedal len gól po góle. V 8. minúte sa však hra preklopila na stranu hostí. Náš domáci celok nepremenil pár čistých gólových príležitostí a zrazu na tabuli svietil 6 gólový rozdiel v prospech hostí a to 6:12. Kondičná pripravenosť sa však v záverečných 15 minútach prejavila a to výrazne. Skúsený a kvalitný súper mal do tohoto momentu navrch vo veľkej väčšine faktorov. Avšak rýchla hra našich mužov ich zlomila a tak boli schopní aspoň do polčasovej prestávky zmazať náskok súpera stav bol 17:17.

Druhý polčas začal a hralo sa zas od nuly. Predchádzajúci zápas na domácej palubovke Vajnor nebol iný. Naši muži na vajnorskej palubovke remizovali a dalo by sa povedať, že skôr získali ako stratili bod. V druhom polčase sa dalo očakávať, že to nebude veľmi rozdielne. Gólová prestrelka pokračovala, lietali 2 minútové vylúčenia a dokonca padla aj červená karta pre hráča hostí Branislava Valla v 54. minúte. Po nepeknom zákroku na hráča domácich Romana Valachoviča išiel Valla predčasne do spŕch. Zápas sa valil gól po góle až do záverečných minút kde to bohužiaľ náš domáci celok nezvládol úplne optimálne. Po pár technických chybách sa súperovi podarilo necelé 2 minúty pred koncom dostať na 2 gólový rozdiel a tak sme mali posledné slovo v útoku už len, kozmetické na záverečných 35:36 pre hostí.

Hostia sa tak mohli tešiť z postupu do nadstavby, ktorá začína už tento víkend. Naši muži sa predstavia na východnom Slovensku proti silným Košiciam. Hneď v úvode ich preverí tento silný celok, ktorý vyhral základnú časť na východnom Slovensku. Držíme našim mužom palce a dúfame, že z Košíc domov pricestujú 2 body.