Košice - Malacky (Nadstavba)


Nadstavba začala a naši muži vycestovali na svoj prvý zápas proti Košiciam. Postup z 2. miesta do nadstavby si zaistili už niekoľko kôl pred koncom základnej časti. S vysokými očakávaniami tak mohli vycestovať 29.2 do ďalekých Košíc. Nikto z našich mužov však nevedel čo ich čaká, keďže z východnej časti postúpili všetky tri tímy a podľa výsledkov týchto tímov to nebolo vôbec jasné. Tak s veľkými ambíciami naši muži dorazili do košickej haly kde ich čakal veľmi odlišný súper ako na akého sú zvyknutí.

 

            Prvý polčas začal a naši muži stáli zoči voči proti svojmu súperovi a už z prvého pohľadu bolo vidieť, kto bude mať silovú a výškovú, ale hlavne skúsenostnú prevahu. Najvyšší člen mužského celku Malaciek bol o hlavu nižší oproti Radovanovi Pekárovi bývalému reprezentačnému hráčovi Slovenska a bývalému hráčovi Tatrana Prešov. Spolu po boku Radovana Pekára stál Peter Tumidalský, ktorý má veľmi podobnú minulosť. Bol to hráč reprezentácie Slovenska, ale hral aj za Považskú Bystricu a Tatran Prešov.

            Po prvých pár minútach sa súper dostal na koňa aj keď bola vidieť bojovnosť našich mužov, ktorí veľmi chceli strhnúť zápas vo svoj prospech ich snaha bola nevypočutá a súper bol v obrane nekompromisný a vyškolil v prvých 15. minútach našich mužov a to rapídne. Ku koncu 17. minúty bol na tabuli veľmi nepriaznivý výsledok pre Malačanov a to 14:3. Do polčasovej prestávky sa našim mužom podaril aspoň malý úspech a to, že udržali remízový výsledok v posledných 13. minútach druhého polčasu.

Výsledok na konci druhého polčasu bol 20:9 a tak si súper s pohodlným 11 gólovým náskokom mohol ísť oddýchnuť do šatní, ale za polčasový hvizd boli určite vďačnejší naši muži.

            Keď sa odpískal začiatok druhého polčasu bolo všetkým fanúšikom jasné, že ich domáci celok si odnesie z prvého duelu dva body. Fyzické parametre Košičanov sa s našimi mladými chalanmi nedali porovnávať. Dva góly domácich striedali jeden Malačanov. Pomerne čistá a pekná hádzaná predvedená od domáceho celku naznačovala aj fakt, že naši muži hrajú proti kvalitovo extraligovému celku a zrejme im to otvorilo aj oči. Naši muži dokázali pridať 12 gólov do súperovej siete a tak zaznamenali útočne lepší polčas. Čo sa však nedalo hovoriť o obrane, ktorá bola v druhom polčase horšia a nasvedčovalo tomu aj 24 gólov v sieti Malačanov. Druhý polčas skončil stavom 44:21 a tak Malačania cestovali domov na prázdno. 

 

Už tento víkend naši muži vycestujú do Vajnor, ktoré im naposledy na domácej palubovke uštedrili prehru a tak určite je čo vracať. Veríme, že sa našim mužom bude dariť podstatne viac ako v Košiciach a že z Vajnor privezú domov 2 body do nadstavbovej tabuľky.


Publikoval Ján Janoštiak