Malacky - Vajnory (nadstavba)

Vajnory - Malacky

Malačania po minulotýždňovej vysokej prehre v Košiciach vycestovali do Vajnor. Domáci po postupe do nadstavbovej časti cez náš celok v poslednom zápase základnej časti boli nabudení. Naopak naši muži mali čo vracať po tesnej prehre na domácej pôde. Do Vajnor sa cestovalo s jasnou vidinou a to získať prvé body do nadstavbovej tabuľky. Vajnory už v predchádzajúcich zápasoch s našimi mužmi ukázali, že sú plnohodnotný súper a tak muži cestovali s pokorou.

Hneď na začiatku bolo vidieť nasadenie našich mužov aj keď skóre veľmi priebehu nenasvedčovalo. Naši muži boli viac pohybliví a viac hádzanársky avšak aj napriek týmto skutočnostiam prvé minúty patrili hosťom. Do vedenia sa však prihlásil aj náš tím a to v 22. minúte na rozdiel dvoch gólov. Toto však bolo vedenie, ktoré nanešťastie netrvalo dlho. Hostia dokázali rýchlo odpovedať a dali dva rýchle góly na 12:12. Hra sa už k záveru polčasu už len prelínala a rozdiel jedného gólu na tabuli značil vedenie domácich Vajnor.

Druhý polčas začal veľmi opatrne oba celky chceli postupne nabrať na vedení. Obrana našich mužov však bola častokrát veľmi nedôrazná a to súper dokázal využiť. Skúsenejší súper si podržal útok a z väčšiny šancí premenil. Naši muži na druhom konci ihriska však zahadzovali šance a príležitosti, ktoré boli dôležité k strhnutiu výsledku na svoju stranu. V druhom polčase sa z nášho celku strelecky darilo Michalovi Kurkovi a Matejovi Adamkovičovi avšak ani títo dvaja 5 gólový strelci druhého polčasu nedokázali pomôcť nášmu tímu dostať sa do vedenia. V 38. minúte prišlo po troch dvojminútových vylúčeniach k diskvalifikovaniu hráča domácich s číslom 7 Sedláčeka Roberta. Našim sa od tohoto momentu už gól nepodarilo zaznamenať. Súper dokázal pridať už len jeden gól a tak sa zápas skončil výsledkom 35:32.

Domáci zápas s Levočou, ktorý bol na programe budúci víkend je zrušený vzhľadom na šíriaci sa Korona vírus. Ďakujeme fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť až do Vajnor. Dúfame v hojnú účasť v nasledujúcom domácom zápase, ktorý snáď už bude znamenať aj bodový zisk pre našich mužov do nadstavbovej tabuľky.