Starší dorastenci na turnajoch v Kostelci a Kopřivnici.

Posledné dve soboty 26.8. a 2.9. strávili starší dorastenci na Morave. Stretli sa so šiestimi súpermi a skončili s troma víťazstvami a troma prehrali. Stále ešte viacmenej len skúšali všetkých hráčov a hľadali optimálnu zostavu na ligové zápasy.

Kostelec na Hané 26.9.2017

Posun čo sa týka rýchlosti hry, tak by sa dal v krátkosti charakterizovať tento turnaj.

Úvodný zápas proti Zlínu sme začali hlavne zahadzovaním šancí a nedôslednou obranou. Aj keď sme postupne hru vyrovnávali, dobehnúť súpera sa nám nepodarilo. Nakoľko to bol najkvalitnejší súper, fakticky sme už hrali len o druhé miesto. Najlepší zápas sme odohrali proti Bohuniciam, kde sme aj dôrazne bránili a rýchlo z protiútokov zakončovali. Po prestriedaní sme stratili fazónu a až ku koncu zápasu sa nám podarilo skóre opäť navyšovať. Tretí zápas proti domácim bol síce v našej réžii, ale moc spokojný nemôžeme byť, nakoľko sme sa celý zápas nedokázali odpútať výraznejším rozdielom.

Malacky/Stupava - Zlín 15:19 ( 4:7 )

Malacky/Stupava - Bohunice 29:15 ( 13:5 )

Malacky/Stupava - Kostelec na Hané 21:19 ( 13:8 )

Poradie:

1. Zlín

2. Malacky/Stupava

3. Bohunice

4. Kostelec na Hané

Kopřivnice 2.9.2017

Herne to bol z našej strany oveľa slabší výkon. Výrazne nám chýbali reprezentanti Polák a Rybjanský, ktorým sme dali pred reprezentačným zrazom voľno a chceli sme dať šancu hlavne chlapcom od "mužov" a "ml.dorastu". Nefungujúca súhra a neznalosť herného systému spôsobila, že sme hrali priveľa na náhodu  Veľmi veľa technických chýb pochovalo akékoľvek šance na lepší výsledok. Všetky nástupy do zápasov sme zaspali a súperov sme doháňali v záveroch. Prvý zápas proti Poliakom sme opäť museli pokryť hlavne prihrávky do pivotmana a zápas sa okamžite naklonil v náš prospech. Druhý zápas proti domácim už bol z iného súdka . Začiatok na uterák, nevedeli sme dať gól a zachytiť súpera v obrane. Stav po 13 minútach bol hrozivý 0:9. Striedaním sme sa postupne dostali do hry a znížili sme stav na prijateľnú prehru o šesť gólov. Niečo podobné sa opakovalo aj tretí zápas a prehrávali sme v deviatej minúte 3:8. Aj teraz nás zrážali zbytočné chyby. Za stavu 18:22 v čase 2,5 minúty do konca sme ešte osobnou obranou znížili na jeden gól. Tridsať sekúnd pred koncom sme držali loptu, ale nepresnou prihrávkou do pivotmana sme prakticky založili súperov protiútok a remíza sa nám rozplynula. Bola to bodka za celým turnajom , ktorý sa nám herne veľmi nevydaril.