Hílek Handball cup 2017

HÍLEK HANDBALL Cup 2017 putoval do Stupavy

TJ Strojár Malacky, oddiel hádzanej usporiadal v sobotu 16. decembra v ŠH Malina prípravný turnaj pre kategóriu mladších žiakov U12 a starších žiakov U14 pod názvom HÍLEK HANDBALL Cup 2017, ktorý je zároveň 1. kolom Zimnej ligy, súťaže, ktorej sa už 7. rokov zúčastňujú 4 hádzanárské kluby z Moravy a Záhoria.

V oboch kategóriách turnaj ovládli chlapci HC Tatran Stupava. Mladší „tatrani“ hladko prešli turnajom bez zakopnutia a starší stratili bod s domácimi „strojármi“ a získali víťazné poháre venované spoločnosťou Hílek, a.s. Na ďalších miestach sa zhodne umiestnili SKKP Handball Brno, domáci TJ Strojár Malacky a TJ Sokol Centrum Haná. Malačania sa museli vysporiadať s problémom menšieho počtu starších žiakov, čo sa odzrkadlilo na výsledkoch v družstve mladších žiakov, keďže najšikovnejší nastupovali do zápasov starších žiakov. Aj napriek tomu chlapci predviedli bojovné a sympatické výkony pred polo zaplnenou športovou halou.

Turnaj bol výbornou prípravou pred odvetnou časťou sezóny aj vďaka podpore spoločnosti HÍLEK, a.s. a TJ Strojár Vďaka patrí aj rozhodcom a všetkým, ktorí sa podieľali na dobrej organizácii podujatia.