Žiaci sa zúčastnili na veľkonočnom turnaji KOPER HANDBALL CUP 2018.

V dňoch 30.3.-1.4.2018 sa družstvo tvorené staršími a mladšími žiakmi TJ Strojár Malacky zúčastnilo v kategórii 2004 medzinárodného turnaj Koper handball Cup 2018 v slovinskom meste Koper. Dobrá organizácia, kvalitní súperi, nádherné haly a príjemné mesto to boli hlavné charakteristiky turnaja. Hrali sme na hrane svojej výkonnosti a veľakrát to bolo málo. Súperi nám ukázali v čom všetkom musíme ešte pridať. Až na jeden zápas sme bojovali vždy do posledných minút o kvalitný výsledok. Jeden zápas nám nevyšiel vôbec, ale to bolo skôr vplyvom únavy a dania šance hrať aj hráčom , ktorý v predchádzajúcich zápasoch nedostali veľa priestoru. V skupine sme sa stretli vyrovnané družstvá a nik nebol úplne do počtu. Na koniec turnaja sme bojovali o celkové 7.miesto proti slovenskému konkurentovi zo Senca ( posilneného hráčmi Pezinka a Modry ). Po prehre o 3 góly v 1.polčase sme výsledok otočili a nakoniec vybojovali remízu. Nasledovali 7m hody, kde sme mali chladnejšiu hlavu, istejšiu ruku a lepšieho brankára a tak sa nám podarilo zvíťaziť 4:3 na pokutové hody.