Starší žiaci na turnaji v Kuřimi

V sobotu 7.9.2019 sa naši starší žiaci zúčastnili tunaja v Kuřimi. Aj keď termín bol len týždeň pred prvým ligovým zápasom, niektorým hráčom sa ešte sezóna nezačala. Takže najväčším problémom bolo nájsť aspoň sedem hráčov, ktorí by sa turnaja zúčastnili. Aby sme mohli vôbec hrať, museli sme zobrať z družstva mladších žiakov Filipa Rummela. Ďalˇších šesť hráčov: Enrique Spišiak, Kristián Rummel, Juraj Havlík, Matúš Mészáros, Tomáš Chmela, Šimon Pullmann doplnili sedmičku statočných. V bráne stál začiatočník Tomáš, pre ktorého to bola brankárska preméra, ktorej sa zhostil veľmi dobre. Šimon, ktorý naopak v bráne nechce byť, začal na turnaji hráčsku kariéru. Jurko Havlík hral dobre, ale musel hrať posty v obrane aj v útoku , ktoré nehráva. Matúš bez tréningu bol polovičný. Filip príjemne prekvapil a hral dobre a nebojácne. Naši ťahúni Enrique s Kristiánom sa nechali priveľa otĺkať v osobných súbojoch, keď sa na nich sústredili viacerí hráči a musia začať stavať svoju hru na streľbe z diaľky.

V úspech sme samozrejme nemohli dúfať, len sme chceli hlavne hráčov vidieť, ako sú na tom. Tí čo v auguste netrénovali videli, že bez tréningu sa to naozaj nedá. Naša hra stála priveľa na dvojici hráčov ( Enrique, Kristián ). V  obrane aj v útoku chýbala spolupráca viacerých hráčov  a hlavne kolektívny duch. 

Súperi boli kvalitní , takže bola to pre nás veľmi dobrá previerka. Odohrali sme celý turnaj bez striedania, Nikomu sa nič nestalo, takže sme skončili s výsledkom nespokojní, na tele unavení, duchom zronení , ale dúfajme , že zdravo nasrdení a na tréning za lepšími výkonmi pripravení.  Výsledky:

Kuřim - Malacky 19:11

Malacky  - Jičín 11:17

Malacky - Pezinok 17:13

o 5.miesto

Stupava - Malacky  15:12