Neúspech v pohárovom Slovensku

V stredu 17.10 sa na palubovke v hale Malina odohral osemfinálový zápas Slovenského pohára. Do Malaciek pricestovali hráči z extraligového Hlohovca aby zabojovali o štvrťfinále cez náš domáci celok. Naši chalani boli v tomto zápase papierovo slabším súperom aj keď výborný začiatok tomu vôbec nenasvedčoval. Chalani bojovali od prvej minúty a už v 6. minúte zápasu bol stav 5:2 a na ihrisku vyzerali sebavedomo a pripravene. Avšak do 13. minúty bol stav 7:7 a dokonca v 18. minúte 7:11. Chalanom sa nedarilo presadiť v útoku strácali lopty a strieľali z nepripravených pozícií. Nebolo to ale posledné slovo od nášho celku! V 24. minúte už bol stav zase nerozhodný a to 12:12. Útoky sa do polčasu už len prelínali a do šatní sa išlo len s dvojgólovou stratou na súpera, ktorá bola prekvapujúca ako aj pre divákov, súpera či už samotných chalanov. Vzhľadom na chabú úspešnosť streľby, ktorá trápi náš celok v posledných zápasoch bol tento výsledok do kabín úspechom ale na radosť bolo ešte priskoro.

Druhý polčas patril už len jednému tímu. Extraligový skúsený mančaft z Hlohovca nenechal nič náhode a potrestal chyby ako v obrane tak aj v útoku, ktoré naši chalani spravili. Dalo by sa povedať že nabehol na našich chalanov v plnej sile, ktorú mohli pocítiť už po 12. minútach druhého polčasu, keď stav na tabuli ukazoval 17:26 pre hostí. Skúsenosti a chladná hlava vekovo staršieho tímu bola cítiť celou halou a chalani odišli hlavne psychicky zo zápasu. Rýchle brejky po našich chybách v útoku dostali náš tím do kolien a aj preto sa tréner Boris Sivák rozhodol nasadiť hráčov z lavičky, ktorí určite nesklamali jeho dôveru. Zápas sa dohral so cťou a naši chalani tam nechali všetko aj keď tomu chýbalo to povestné Malacké srdiečko ako proti nedeľňajšiemu súperovi zo Stupavy. Zápas skončil za stavu 25:35 a teda Malačania vypadávajú v boji o pohárovú Európu. Najlepším strelcom Malaciek sa stal Roman Valachovič s počtom gólov 6. Najlepším strelcom hostí bol Patrik Pauk s počtom gólov 10.

Pýtali sme sa trénera Siváka ako vidí tento zápas:

„ Vstup do zápasu z našej strany bol na slušnej úrovni. Do konca 1. polčasu sme hrali s nasadením a túžbou vyhrať zápas. Žiaľ v druhom polčase sa ukázala sila súpera a prevalcoval nás vo všetkých smeroch. Aj dnes bol pre nás veľkým problémom brankár, na ktorého sme veľa gólových príležitostí pozahadzovali. Už je to tretí zápas čo máme veľmi zlú efektivitu streľby, ak na tomto popracujeme môžeme byť úspešní, nič nám nezostáva len tvrdo pracovať. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu.

Ďakujeme za vyjadrenie, budeme vás naďalej sledovať.

Túto sobotu sa stretnú naši chlapci na domácej pôde proti ŠK DAC Dunajská Streda. Momentálne figuruje náš tím na 3 priečke v prvoligovej tabuľke a to s 3výhrami 2remízami a 1prehrou a ich protivník na 9. priečke. V sobotu o 18:00 v hale Malina príďte povzbudiť našich chalanov na ceste za dúfajme 4. výhrou v tejto sezóne. Tešíme sa na vás.