Mladší žiaci na turnaji v Plzni

Dňa 18-20.10.2019 sa družstvo mladších žiakov zúčastnilo turnaja v Plzni. V deň príchodu (piatok) sme odohrali vyrovnaný zápas s domácou Plzňou II v ktorom sme vyhrali 13:10. V sobotu ráno (8:00) sme nastúpili proti neskoršiemu finalistovi turnaja, ktorému sme podľahli 12:25. V ďalšom sobotňajšom zápase proti Strakoniciam sme vyhrali 14:8. Poslednému súperovi v skupine (Dukla Praha)sme podľahli vo veľmi vyrovnanom zápase 14:16. Tieto výsledky nás zaradili na celkové 3.miesto v našej skupine a priradili nám nášho štvrťfinálového súpera, tím Plzne I. S tímom Plzne, ktorý patril do okruhu favoritov na celkové víťazstvo, sme odohrali vyrovnanú partiu. Po polčasovom výsledku 7:7 a slabšom druhom polčase sme utrpeli prehru 12:18. Táto prehra nás vyradila z bojov o medaile. V poslednom turnajovom zápase o piate miesto sme nezložili reparát a v druhom meraní síl sme Dukle Praha podľahli o gól 14:15.

Vyjadrenie trénera Tomáša Stachoviča k turnaju:

„Máme za sebou dobre obsadený turnaj v Plzni, ktorý nám odhalil niekoľko nedostatkov, zároveň nás určite posunul. Prínosom neboli len ťažké hádzanárske zápasy ale aj práca s hlavami hráčov. Najmä nasadenie od začiatku zápasu, koncentrácia na výkon a herná disciplína veci, ktoré pomaly musíme dostať do '' krvi'' či v obrane alebo v útoku. Toto všetko nám turnaj dal, vyhrali sme síce len dva zápasy so Strakonicami a béčkom Plzne, ale ukázali sme dobrý výkon v zápasoch s Duklou (jeden sme prehrali o dva a v zápase o 5. miesto o gól) a s áčkom Plzne, kde zápas domáci preklopili na svoju stranu až v druhej polovici druhého polčasu. Ďakujem chlapcom za dobré správanie, Petrovi a Jurajovi za super pomoc pri družstve, organizátorom za výborne zorganizovaný turnaj a Stupavákom za spoločný odvoz.“

Držíme chlapcom palce aj v lige a prajeme šťastný návrat domov.

Turnaja v Plzni sa zúčastnili títo hráči: Török G., Novota Š., Húšek T., Janoštiak E., Vozár A., Lechan M., Šovčík M., Farkaš T., Radovič S., Červenka M., Xia T., Langer M., Stachovič M., Lechan P.